top of page

Klub Miłosników Piwa i Ping-Pong'a.

Klub Miłosników Piwa i Ping-Pong'a (P&PP@PC).

 

Pomysł spotkan przy dobrym piwie z beczki zrodził sie podczas zwykłej niedzieli obiadowej wśrod
'starszej mlodzieży' polonijnej. Bardzo przychylnie zostal on przyjęty przez ówczesny zarząd Polskiego Centrum. Pani Prezes zaoferowała nawet swoją prace sie jako barmanka i zaopatrzeniowiec, a resztą zajęli sie już polonijni smakosze piwa. I to byl początek - sierpien 2021 !!!

Od sierpnia 2021 roku nasze spotkania przy piwie z beczki z możliwoscia zagrania w ping-pong, w bilard oraz w karty początkowo odbywały sie w co drugi piątek ... a teraz spotykamy się już co tydzień.
Podczas tych spotkań kuchnia Polskiego Centrum dokłada wszelkich starań by byla mozliwość zakupu
polskich przekąsek.
Często klub otrzymuje też różne donacje, dlatego czasami serwowane sa też przekąski darmowe - dziękujemy naszym sponsorom.

Zapraszamy dołącz do nas - zapisy przyjmowane są podczas spotkań klubowiczów.

DSC_0365_edited.png
DSC_0376_edited.jpg
DSC_0107_edited.png

Kilka slów z historii klubu P&PP@PC:

Pierwsze spotkania odbywały sie w sali barowej, jednak 'starsza mlodziez' poszukiwała również aktywności fizycznej i dlatego zdecydowaliśmy się przenieść nasze spotkania do sali im. Alfonsa
Krolikowskiego (tzw. 'Sali Czerwonej' Polskiego Centrum) ze względu na możliwosc używania stołu ping-pongowego oraz bilardowego. Była też możliwość (i nadal jest) skorzystania z
rzutnika na którym podczas spotkań były odtwarzane polskie filmy ... jednak ping-pong zwycieżyl. Z jednego stołu ping-pongowego liczba stołów wzrosla do 3-ch, a czasami i to jest
zbyt malo. Jako klub P&PP@PC mamy już za sobą turnej rozgrywek tenisa stołowego (który odbył sie 1 kwietnia 2023 roku) a zaplanowany jest już kolejny taki turniej (16 marzec 2024).
Ale wiele pomysłów na dalsze działania klubu i jego aktywności przy PC wciąż czekają na realizacje ... dlatego dołącz do nas !!!

Założyciel Klubu P&PP@PC
Tomasz Urban

bottom of page