top of page

Klub Inżyniera

Misją Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Floryda Inc. jest pomoc studentom w kontynuowaniu nauki w zakresie nauk inżynierskich poprzez przyznawanie pomocy finansowej zasłużonym studentom. PAE wspiera również programy szkół średnich, które pomagają uczniom rozwijać umiejętności i zainteresowania STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka).

Członkostwo w PAE jest otwarte dla każdego, kto chce wesprzeć naszą misję.

 

Główne źródło naszego funduszu stypendialnego pochodzi ze składek członkowskich, darowizn i działań społecznych, takich jak nasz coroczny piknik.

 

Organizacja powstała 22 lutego 1996 roku z inicjatywy Pana Tony'ego Nalepy, który zgromadził grupę przyjaciół i wolontariuszy, kierując swoje wysiłki na utworzenie funduszu stypendialnego i promocję wybitnych polskich inżynierów. PAE jest organizacją charytatywną non-profit zwolnioną z podatku 501(c)(3).

„Nie chodzi o to, co jest w nazwie, ale o to, co robimy”

 

Inżynieria to dziedzina nauki zajmująca się projektowaniem, budową i użytkowaniem silników, maszyn i konstrukcji.

 

Inżynierowie stosują teorie i zasady nauki i matematyki do badań i opracowywania ekonomicznych rozwiązań problemów technicznych. Ich praca jest łącznikiem między postrzeganymi potrzebami społecznymi a zastosowaniami komercyjnymi. Ta dziedzina dotyczy tworzenia i stosowania pomysłów w prawdziwym świecie.

Spotkanie członków odbywa się w trzeci piatek miesiąca o godz 7pm w Polskim Centrum.

Wszyscy są mile widziani!

www.polishamericanengineers.com

bottom of page